Nem támogatja a falusi szállásadók online pénztárgép kötelezettségét, és az erre vonatkozó előírás visszavonását kéri a Kisléptékű Termékelőállítók és Szolgáltatók Országos Érdekképviseletének (Kislépték) Egyesülete a Nemzetgazdasági Minisztériumtól.

Pankucsi Zoltán adózásért és számvitelért felelős helyettes államtitkárnak címezte – lapunkhoz is eljuttatott – levelét a Kislépték Egyesület. Tájékoztatásuk szerint az online pénztárgép kötelező használata aránytalanul nagy teher számos idős szolgáltatónak, az ötezer lakos alatti kistelepüléseken, a tanyákon. Arra hivatkoznak, hogy többségében idényjelleggel tartanak nyitva, nem gyakorlott internet-használók, és sok helyen a hálózat is csak rossz minőségben érhető el.
Az érdekképviselet hangsúlyozta azt is: ellenzi az online pénztárgép kötelezettség bevezetését a piacokon, vásárokban, a háztól saját terméket a fogyasztónak értékesítő őstermelők, kistermelők, családi vállalkozások, kézművesek, civilszervezetek, szociális vállalkozások esetében. Mint írták, a házi baracklekvárt árusítóknak például az online pénztárgép beszerzési költségeinek fedezetére legalább 667 üveg, és a működtetési költségekre még évente hetven üveg lekvárt kellene eladniuk. Ez életszerűtlen, ilyen körülmények között egy kistermelő vagy kézműves inkább befejezi a tevékenységét – idézi a közlemény Szabadkai Andreát, a Kislépték Egyesület elnökét.
Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter július 16-i sajtótájékoztatóján közölte, hogy nem terjeszti ki a kormány az online pénztárgépek használatát a szolgáltató szektorra. Szabadkai Andrea azt közölte, július 8-án a Nemzetgazdasági Minisztérium vállalkozásfejlesztési főosztálya munkacsoporti ülést tartott a pénztárgépekre vonatkozó, tervezett intézkedésekkel kapcsolatban, amelyre az egyesület is delegált képviselőt. A Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentése óta semmilyen formában nem kaptak tájékoztatást arról, hogy a tervezet már semmis lenne – hangsúlyozta az egyesület elnöke.



