Minden magyar azzal a küldetéssel születik, hogy szolgálja a nemzet megmaradását, és értékeit megőrizze az egész emberiség számára - jelentette ki tegnap Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes a Tehetség határok nélkül gálán a fővárosi Nemzeti Színházban.
A kezdeményezés célja a kárpát-medencei magyar közösségek nemzettudatának erősítése, az összetartozás érzésének kölcsönös fejlesztése, továbbá a gyermekvédelemben élő fiatalok számára kínál lehetőséget arra, hogy megmutathassák tehetségüket különböző előadó-művészi – ének, tánc, hangszeres előadás, vers és próza – kategóriában. Ugyancsak cél a esélyegyenlőség és a társadalmi tolerancia erősítése, továbbá bűnmegelőzés és drogprevenció a szabadidő hasznos eltöltése révén. A rendezvény kiemelkedő pontjaként magyar olimpikonok léptek színpadra, az élsportolók vállalták, hogy gyermekvédelmi nagykövetként népszerűsítik tevékenységüket az ország gyermekvédelmi intézményeiben.
A gálaműsoron felléptek a VarázsCsepp Országos Tehetségkutató Verseny legjobbnak bizonyult előadói, továbbá határon túlról érkező fiatalok is. A gálán részt vett és sajtótájékoztatót tartott Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke, a Magyar Birkózó Szövetség elnöke, Orbán Győző, a NIKÉ Sportegyesület Magyar Sportakadémia tiszteletbeli elnöke és Böjte Csaba ferences rendi szerzetes, a gyermekek patrónusa is.