Távozik posztjáról a budapesti rendőrfőkapitány

A belügyminiszter, az országos rendőrfőkapitány javaslatára Terdik Tamást kívánja kinevezni

Belföld
  • 2018.09.12. - 10:31

Szeptember végén távozik posztjáról a budapesti rendőrfőkapitány, Bucsek Gábor, akinek vezetői kinevezését saját kérésére vonta vissza a belügyminiszter - tudatta a Belügyminisztérium (BM).

A tárca közleménye szerint Pintér Sándor belügyminiszter Bucsek Gábor kérésére szeptember 30. hatállyal vonta vissza a budapesti rendőrfőkapitány vezetői kinevezését.

Csaknem három évtizedes, magas színvonalú szolgálati tevékenysége elismeréseként a tárcavezető Magyarország címerével ékesített aranygyűrű emléktárgyat adományoz Bucsek Gábornak.

A belügyminiszter - az országos rendőrfőkapitány javaslatára - a Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetőjének Terdik Tamást kívánja kinevezni. A kinevezés érdekében a belügyminiszter kikéri Budapest Főváros Önkormányzata Képviselő-testületének véleményét - olvasható a BM közleményében.

Reklám