Tíz éve még hét és fél ezer, 2015-ben már „csak” kétezer-négyszáz gépkocsit loptak el a rendőrség adatai szerint.
Várhatóan áprilistól, a biciklisszezon elejétől léphet életbe a harmadik, úgynevezett szürke rendszám intézménye, amelyet a vontatóhorogra szerelt biciklitárolókon alkalmazhatnak majd az autósok, rendszámuk láthatósága miatt – közölte az InfoRádióval a szabályozást kezdeményező kormánybiztos, Révész Máriusz. Az új tábla karaktere hasonló lesz, mint a gépkocsi rendszáma, méretre is megegyezik azzal, de a visszaélések elkerülése érdekében az alapszíne nem fehér, hanem szürke lesz, és 5500 forintért lehet majd kiváltani.



