Az idén 15 milliárd forint nemzeti támogatást kapnak a hazai nagyvállalkozások – mondta tegnap Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter. Az önkormányzatok is jelentős fejlesztési forrásokra számíthatnak.
A támogatást azok a cégek kaphatják, amelyek új munkahelyeket teremtenek, modern technológiát alkalmaznak, és eredményesen vesznek részt a piaci versenyben. A kiskunfélegyházi cég 960 millió forintos beruházásához a központi költségvetés 480 millió forint vissza nem térítendő támogatást adott. Varga Mihály a távirati iroda közlése szerint nemzetgazdasági érdeknek nevezte, hogy ne kerüljenek hátrányba azok a hazai nagyvállalatok, amelyek nem részesülhetnek az uniós pályázati forrásból. A költségvetésből biztosított forrás 2015. évi keretének terhére a támogatási szerződés megkötésére december 31-ig volt lehetőség, a támogatást legkésőbb az év közepéig megkapják a cégek. A miniszter elmondta: az első időszakban tizennégy, Magyarországon működő nagyvállalat a hárommilliárd forint összegű támogatással együttesen 8,6 milliárd forint összegben valósít meg új beruházást, ezzel ötszáz új munkahelyet teremt. Tavaly a gazdaság három százalékkal bővült.
A kormány kétszázmillió forinttal támogatta a fővárosi Széher úti Szent Ferenc Kórház új szárnyának kialakítását. Varga Mihály Láng Zsolttal, Budapest második kerületének polgármesterével közösen tartott tegnapi tájékoztatóján kiemelte: a kormánynak az elmúlt év végén lehetősége nyílt arra, hogy támogassa az önkormányzati fejlesztéseket, a helyi kezdeményezéseket.



