Tájfun után most földrengés sújtja Japánt

Földcsuszamlás és áramkimaradás

Krónika
  • 2018.09.07. - 02:41

Nagy erejű földrengés rázta meg tegnap hajnalban Japán legészakibb nagy szigetét, Hokkaidót, a jelenség okozta földcsuszamlásokban nyolcan meghaltak, több mint harmincan eltűntek, a sérültek száma meghaladja a százat.

Az MTI jelentése szerint megszakadt a hárommillió hokkaidói háztartás szinte mindegyikének az áramellátása, és egy atomerőmű hűtését átmenetileg tartalék generátorokkal kell biztosítani. A 6,7-es erősségű földrengés epicentruma Tomakomaitól keletre, fészke negyven kilométeres mélységben volt. Szökőárriasztást nem kellett kiadni. A szigeten minden vonatközlekedés leállt, kétszáz légi járatot töröltek. A kormány válságközpontot állít fel a mentési és segélyezési munkálatok összehangolására, a hadsereg huszonötezer katonáját is kivezénylik. A hét elején az utóbbi huszonöt év legpusztítóbb tájfunja, a Jebi sújtotta az ország nyugati részét, tizenegy halálos áldozatot követelve, júliusban a heves esőzések, majd a szokatlan hőség több mint kétszáz ember halálát okozta.

Reklám