A szolgáltatóközpontokat működtető SSC-szektor (Shared Service Center) a közelmúlt egyik sikertörténete Magyarországon. Több mint száz vállalat működtet szolgáltató központot hazánkban, s ezek hozzávetőleg 42 ezer embert foglalkoztatnak, főként több nyelven beszélő fiatalokat – derül ki a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (HIPA) által közölt kutatási anyagból.
A jól ismert óriásvállalatok, így a Diageo, a Vodafone, a British Telecom, az indiai Tata konszern, az IBM, a British Petrol vagy akár a Citibank, a legtöbb új központ létesítésekor Budapestet választják, valamint másodsorban a vidéki egyetemi városokat, így Debrecent, Miskolcot, Szegedet vagy Pécset.



