A napokban várható lehűlés miatt a szén-monoxid-mérgezések veszélyére hívta fel a figyelmet a hét végén az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.
A nyílt égésterű fűtési rendszerek a lakások levegőjét használják fel, ezért fontos, hogy a rendszeres szellőztetés. Hajdu Márton kiemelte, hogy a megbízható szén-monoxid-érzékelők listája megtalálható a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság honlapján.



