Ismét lesz Székely bál: szombaton a Várkert Bazárban várják az érdeklődőket, a fellépők között lesz a Magyar Nemzeti Táncegyüttes, a bevételeket öt külhoni magyar közösségnek ajánlják majd fel.
Az idén is megrendezi a budapesti Székely bált a Nemzetstratégiai Kutatóintézet: szombaton a Várkert Bazárban várják a székelyeket, a tiszteletbeli székelyeket és a székelyeket tisztelőket – olvasható a szervezők közleményében. A bál fővédnöke Kövér László, az Országgyűlés elnöke, védnöke Tarlós István, Budapest főpolgármestere. A korábbi évekhez hasonlóan a bál teljes bevételét jótékonysági céllal öt külhoni magyar közösségnek ajánlják fel: az oklándi unitárius közösségnek, a marosvásárhelyi Szent Erzsébet Társulás árváinak, a Mária Rádió Erdély Egyesületnek, a Beregszászi Református Gyülekezet fenntartásában álló Pulzus Rádiónak, valamint Atyha római katolikus templomának. A szervezők három évvel ezelőtt azzal a céllal indították útjára a budapesti Székely bált, hogy a rendezvény sikere, jó hangulata erősítse az összetartozás érzését, szilárdítsa a magyar–magyar összefogást, fejlessze Székelyföld és az anyaország kapcsolatát, és segítse a rászoruló nemzettársakat. A bál programja és a vacsora menüválasztása egyaránt a székely hagyományokra épít. A Magyar Nemzeti Táncegyüttes Erdélyország az én hazám című produkcióját a köszöntők követik, majd Tiszteletbeli székely címeket is átadnak, az estélyen Olti Attila és zenekara muzsikál. A bál ideje alatt gyermeksarkot üzemeltetnek interaktív játékokkal.