Százéves a világ legerősebb hokibajnoksága

Jégkorong

Sport
  • 2017.12.19. - 01:00

Ma száz éve annak, hogy megrendezték az első mérkőzéseket az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL), a világ vezető hokibajnokságában: 1917. november 26-án a Montreal Canadiens, a Montreal Wanderers, az Ottawa Senators és a Québec Bulldogs megalakította a National Hockey League-et.

Az első mérkőzéseket december 19-én vívta a Canadiens, a Wanderers, a Senators, valamint a Québec helyére beugró Toronto Arenas. A nyitómeccsen a Canadiens 7–4-re verte a Senatorst, s Joe Malone öt gólt szerzett. Akkoriban még csupán Torontóban volt műjég a pályán. Csak 1924-ben csatlakozott az első amerikai klub, a Boston Bruins az NHL-hez. Az első évszázad legsikeresebb klubja a harmincnégy elsőséget szerzett Montreal Canadiens.
Reklám