Százéves a Vakok Szövetsége

Infokommunikációs akadálymentesítés

Krónika
  • 2018.01.05. - 02:59

Tegnap ünnepelte fennállásának századik évfordulóját a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége (MVGYOSZ).

A centenáriumi év megnyitóján – melynek fővédnöke Áder János köztársasági elnök, nagykövetei Szendy Szilvia és Peller Károly színművészek – bejelentették, hogy elindul a látássérültek infokommunikációs akadálymentesítését célzó Távszem projekt, illetve huszonhétről öt százalékra csökken a Braille-nyomtató és -kijelző áfája.
Reklám