A világ legrégebbi bankját részben az olasz állam menti meg, részben pedig meglévő junior kötvények részvénnyé alakításával javít a bank a tőkehelyzetén. Ezen felül a bank jövőre 15 milliárd eurónyi kötvénykibocsátásra készül, amelyből a likviditást biztosítják.
Egyelőre csak annyit tudni, hogy az olasz állam felállított egy húszmilliárd eurós bankmentő alapot, és hogy a bank junior kötvények részvénnyé alakításából 2,45 milliárd euróval javította tőkehelyzetét. Az olasz államnak a bankmentés nagyjából 6,6 milliárd euróba kerülhet, amelyből kétmilliárd euró 40 ezer kiskötvényes kártalanítására megy el. Az Európai Központi Bank becslése szerint a korábban jelezett ötmilliárd euróval szemben 8,8 milliárd euróra lenne szüksége a banknak, de a bankmentés pontos feltételei még ismeretlenek. A bank a Reuters tudósítása szerint 15 milliárd eurós, az olasz állam által garantált kötvény kibocsátására készül jövőre, amelyből a bank likviditását biztosítanák. A kibocsátandó kötvények harmada rövid lejáratú lesz, míg kétharmada három éven belüli lejárattal rendelkezik majd. A bank papírjaival jelenleg nem kereskednek az olasz tőzsdén.



