Sima amerikai diadal a perth-i a nyitányon

Tenisz

Sport
  • 2017.01.02. - 01:12

Az amerikaiak és a spanyolok győzelmével kezdődött a 2017-es esztendő a vegyes páros világbajnokságon, a Hopman Kupán.

Perth-ben a két amerikai közül Coco Vandeweghe két, a férfiaknál Jack Sock három játszmában nyert a Csehország elleni találkozón. Előbbi azt a Lucie Hradeckát győzte le, aki a sérült Petra Kvitová helyett került a csapatba. A vegyes párosok mérkőzését három szettben nyerték az amerikaiak, akik hat elsőségükkel csúcstartók a Hopman Kupában. A spanyol együttes a házigazda Ausztrália válogatottját verte meg, ugyancsak a B csoportban. A hazaiakat képviselő Nick Kyrgios ugyan megnyerte a férfimérkőzést Feliciano López ellen, de a nőknél Lara Arruabarrena egy szoros és egy sima szettben legyőzte Daria Gavrilovát, majd a vegyes párosok meccsén is a spanyolok bizonyultak jobbnak.

Rafael Nadal megvédte címét az Abu-Dzabiban rendezett, meghívásos tornán: a döntőben a belga David Goffinnél bizonyult jobbnak két játszmában (6:4, 7:6). A spanyol sztár 2010, 2011, és 2016 januárja után negyedszer nyerte meg a hatfős versenyt.
Reklám