Sikeres volt a magyar agrárdiplomácia

Gazdaság
  • 2015.09.16. - 00:57

Gyors és hatékony megoldásról döntöttek tegnap az uniós agrárminiszterek a tejpiaci helyzet stabilizálására – mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter.

Hazánk 2,9 milliárd forintot kap az orosz embargó, valamint a tejkvóta kivezetése miatt küszködő piac stabilizálására. Fazekas az MTI-nek kiemelte: ez már komoly segítség a tejtermelők mellett a sertéságazat számára. A miniszter emlékeztetett arra, hogy az Európai Unió félmilliárd eurós támogatási csomagot különített el, ebből 420 millió eurót az adott tagországok kapták „nemzeti boríték” formában a tejtermelésben mutatkozó árcsökkenés, az orosz embargó, valamint az aszály okozta károkra is figyelemmel. Magyarország támogatása abszolút értékben és arányaiban nőtt, hiszen most 2,9 milliárd forintot kapott, míg 2009-ben hasonló helyzetben egymilliárd forintot.
Reklám