Kisszámú, de annál lelkesebb közönség előtt lépett fel – immár harmadjára – Magyarországon, az A38 Hajón az Ewert and the Two Dragons.
A jól bevált kiváltságosságérzés persze működött, adni és kapni, ahogy Ewert mondta: a színpadon a tőlük megszokott, kedves, visszafogott közvetlenséggel konferált új dalokra együtt mozgott az alig százfős közönség. A leglelkesebbek persze az észtek voltak – a közönség jó harmada –, akiknek, mint páran közülük mondták, repülőjeggyel együtt is megérte egy, a zenekar korai szakaszát idéző, családias léptékű és hangulatú koncertre eljönniük, amilyenre otthon a banda népszerűsége miatt már nem nagyon lenne esélyük. Tegyük hozzá, az arénakoncertek felvételeit elnézve úgy tűnik, Ewert jellegzetes hangja és az álmodozós, kicsit szétesősnek tűnő, de valójában kemény munkával kimunkált és nagyon precízen összerakott zene nagyban is ugyanígy működik. A zenekar pedig pont úgy játszik, s olyan hangulatot teremt hatezer embernek a tallinni stadionban, mint nekünk, az A38 koncerttermét alig harmadáig megtöltő kis csoportnak.



