Románia érdekelt az európai uniós tagországok védelmi és biztonsági együttműködésében, és részt akar venni az EU közös védelmi projektjében - jelentette ki Klaus Iohannis román államfő kedden, a legfelsőbb védelmi tanács (CSAT) ülése után.
A CSAT megemelte a védelmi és a belügyi tárca külföldi szolgálatra küldhető - civil és katonai - alkalmazottainak a számát. A jövő évi létszámkeret a védelmi minisztériumnál az idei 1401-ről 1793-ra, míg a belügynél az idei 783-ról 971-re emelkedik - mondta Kalus Iohannis.
A CSAT levette a napirendről a hadsereg felszerelésére vonatkozó tervezetet, hogy a kezdeményező összhangba hozza azt azzal a politikai döntéssel, miszerint Románia a bruttó hazai termék legalább két százalékát költi védelemre - közölte a román államfő.



