Több mint százhatvanezren látták január eleje és június vége között a Magyar Nemzeti Bank (MNB) értékmentő akciójának, az Értéktár programnak köszönhetően megvásárolt és az ország múzeumaiban elhelyezett festményeket, gyűjteményeket.
Az egri Dobó István Vármúzeumban eddig több mint tízezer látogató kereste fel a Fegyvermustra című, június 22-én nyílt interaktív, állandó kiállítást, amelynek egyik attrakciója annak a Péterváry-fegyvergyűjteménynek néhány darabja, amelyet értékmentő programban vásárolt meg az MNB. Ez év első félévében százhuszonhatezernél is több látogatót vonzott a Magyar Nemzeti Galéria állandó kiállítása, amelyben megtekinthető többek között Tiziano Vecellio Mária gyermekével, Gulácsy Lajos Mulatt férfi, Vaszary János Kereszténység, Orbán Dezső Fekvő akt, Abraham van Beijeren Csendélet gyümölccsel című alkotása is. A debreceni Déri Múzeumban Munkácsy Mihály Krisztus Pilátus előtt című monumentális festményét pedig az év első félévében huszonhatezernél többen látták. Az Értéktár programot Gerhardt Ferenc, az MNB alelnöke vezeti, a programban megvalósult vásárlásokat minden esetben teljes körű értékbecslés előzi meg. A projekt megvalósítására az MNB igazgatósága százmillió eurós (több mint harmincmilliárd forintos) keretet különített el 2018 végéig – adta hírül az MTI.



