Jelentős jogszabály-előkészítési munka folyik a Belügyminisztériumban, a terveket most tette közzé a tárca.
Októberben alkothatják meg az elektronikus közigazgatás kiterjesztésével összefüggésben létrehozandó kormányzati adatközpontra vonatkozó kormányrendeletet. Még ebben a hónapban terjesztenék elő az elektronikus ügyintézési szolgáltatásokért fizetendő díjak mértékének megállapítását tartalmazó miniszteri rendeletet. Novemberre tervezik a büntetés-végrehajtási szervek területére történő be- és kilépés, valamint az intézmények területén tartózkodás szabályairól szóló rendelet megalkotását. Ezek után decemberben kerülhet sor a települések katasztrófavédelmi besorolásáról szóló rendelet módosítására, amely a települések polgármesterei számára előírná, hogy minden év szeptember 30-ig végezzék el a kockázatbecslést és szükség esetén tegyenek javaslatot a település besorolásának módosítására.



