Lapzártánk idején is tartott a rendőri intézkedés a Városligetben, miután a ligetvédők tegnap elkezdték bontani a kordonokat.
A rendőrök kiterelték a ligetvédőket a kordonok mögül, egy nő azonban egy munkagéphez bilincselte magát. Miután a tűzoltók kiszabadították, a többiek bontani kezdték a kordont. A Hvg.hu videóösszeállításában az látszik, hogy az aktivisták lökdösik a rendőröket, folyamatosan kiabálnak velük, közben pedig a kordonrácsokat próbálják tőlük elvenni, valamint megpróbálnak visszajutni az elzárt területre. Lapzártánkig egy főt állítottak elő az egyenruhások, a BFRK a készenléti rendőrségtől kért segítséget a tüntetők megfékezésére.



