Tiltott teljesítményfokozó szerekkel kereskedő hálózat ellen folytat eljárást a Budapesti Nyomozó Ügyészség. Az ügynek eddig öt gyanúsítottja van, köztük két rendőr – tájékoztatta Ibolya Tibor fővárosi főügyész az MTI-t.
A nyomozó ügyészek a hajdú-bihari rendőrökkel együttműködve a napokban nagyszabású közös akciót hajtottak végre, több helyszínen is házkutatást tartottak, és „a megalapozott gyanút alátámasztó bizonyítékokat foglaltak le” – írja a főügyész. Az egyik rendőr és két civil gyanúsított előzetes letartóztatásban van.
A büntető törvénykönyv szerint a tiltott szerekkel kereskedést a törvény három évig terjedő szabadságvesztéssel sújtja.



