Egész Európa második világháború utáni legdicsőbb tettének nevezte 1956-ot Vona Gábor, a Jobbik elnöke a fővárosi Corvin közben.
Kijelentette, pártja továbbra is hű ahhoz az örökséghez, amelyet megalakulásukkor Pongrátz Gergely Corvin közi szabadságharcostól vehettek át. A pártelnök szerint ebben azért is van „könnyű dolguk”, mert a Jobbik soraiban „több szabadságharcos is található”, akiket a 21. század nemzetteremtő, rendkívüli hőseinek nevezett. Kijelentette, a „közelgő háborús gócok” miatt ma is szükség lenne „friss, fiatalos és életerős hazafiasságra”, és arra, hogy a fiatalság testben és lélekben megerősödjön. Ezzel összefüggésben ismét felvetette az önkéntes sorkatonaság felállítását, majd hozzátette: „Szakállas nőkkel nem lehet megvédeni Európát.”



