Nem az iskola, hanem a fenntartó, vagyis a Fővárosi Roma Nemzetiségi Önkormányzat felel az Európai Polytechnikum Roma Nemzetiségi Nyelvoktató Szakképző Iskola és Speciális Szakiskola által felhalmozott tartozásokért – mondta lapunknak Nagy Sándor, a roma önkormányzat elnökhelyettese.
Az elnökhelyettes kérdésünkre reagálva elmondta, hogy a pénteki közgyűlésen jóváhagyták gyulai tagintézményük bezárását. Nagy Sándor ugyanakkor arra nem tudott válaszolni, mi az oka annak, hogy az iskola bérletidíj-tartozása tovább nőtt, s az elnökhelyettes szerint jelenleg már harminchárommillió forintra tehető. Az iskola teljes évi költségvetése egyébként 114 millió forint. Mint azt korábban megírtuk, Nagy Sándor és Farkas Vilmos képviselők szerint állami és fővárosi szerveknek hetvenhétmillió forinttal adósa az iskola.



