Nyolcvan évvel ezelőtt is a mostanihoz hasonlóan búcsúztak az óévtől elődeink. A szilveszteri mulatságokról nem hiányzott a szerpentin, a papírcsákó és a lampion sem.

Ezen az 1938-ban készült képen egy baráti társaság koccint az új esztendőre a Teréz körúti Béke (akkori nevén még Britannia) szálló kupolatermében, melynek üveg táncparkettjét alulról világították meg. A berendezés rendkívül impozáns volt, a falakat Haranghy Jenő festőművész Shakespeare-illusztrációi díszítették.



