Quaestor: már a tanúk jönnek

Kámory Ferenc értékes vallomással szolgálhat

Gazdaság
  • 2017.02.21. - 03:13

Iratismertetéssel folytatódott tegnap a Quaestor-per a Fővárosi Törvényszéken. Az Index szerint Tarsoly Csaba azt mondta a tárgyaláson: a Quaestornak volt egy orosz üzlete, amiben ezrével bocsátották ki a schengeni vízumokat, ellenőrzés nélkül, és ez Szijjártó Péter külügyminiszter ötlete volt.

 Tarsoly és tíz társa ellen különösen jelentős kárt okozó, bűnszervezetben elkövetett sikkasztás, csalás miatt is indult eljárás mai tárgyalását elnapolták, de csütörtökön meghallgatják a büntetőeljárás egyik legfontosabb tanúját, Kámory Ferencet. Ő a Quaestor Értékpapír volt treasury igazgatója, aki a Quaestor-csoport döntéshozójaként tevékenykedett a brókercég bukása előtt. A nyomozati anyag sajtóban nyilvánosságra került részletei szerint Kámorynak tudomása volt a társaságnál folyó cselekményekről. Sőt sajtóinformációk szerint az ügyészség a vádiratot javarészt a Kámory kihallgatása során rögzített anyag alapján készítette. Egyes, nyilvánosságra került e-mailek szerint Kámory már évekkel ezelőtt, többször is kikelt a brókercég vezetősége ellen, úgy fogalmazott, hogy Tarsoly „lop, csal sikkaszt, minden felügyelet nélkül azt csinál, amit akar”, illetve, ha nem változik valami, akkor a vezetőség „előzetesbe vagy a sittre” kerülhet.

Reklám