Befejeződött az orosz-török kapcsolatok válság utáni helyreállítása, a két ország visszatért a normális partneri együttműködéshez - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a török hivatali partnerével, Recep Tayyip Erdogannal folytatott tárgyalások után közösen tartott sajtóértekezleten.
Moszkva és Ankara viszonyában törés következett be azt követően, hogy a török légierő 2015 végén, légtérsértésre hivatkozva lelőtt egy szíriai bevetésen lévő orosz bombázót. A kapcsolatok azután kezdtek helyreállni, hogy Erdogan személyesen kért bocsánatot az incidensért.
Putyin elmondta, hogy a kétoldalú kereskedelem visszaesése megállt, sőt, enyhe növekedés kezdődött. Bejelentette egy 1 milliárd dolláros kétoldalú befektetési alap létrehozását.
Az orosz államfő kijelentette, hogy az orosz hatóságok készek segítséget nyújtani a török partnerszervezeteknek Törökország idegenforgalmának biztonsága érdekében, különös tekintettel arra, hogy ismét számos orosz turista utazik oda.



