Plusz félmilliárd honvédelmi célú feladatokra

Belföld
  • 2015.07.24. - 23:42

Csaknem félmilliárd – 497 millió – forintot csoportosítottak át a minisztériumok és állami intézmények honvédelmi igazgatási feladataira.

A legutóbbi Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat szerint az összeget hét minisztérium, az Országgyűlés, valamint a bíróságok költségvetési fejezeteiben osztották fel. A Miniszterelnökség plusz 146 millióból gazdálkodhat, a megyei és a fővárosi védelmi bizottságok működési támogatására 121 millió, fejlesztésükre további húszmillió forint jut. A BM 120 milliós forrásából harmincmillió jut a hivatásos katasztrófavédelmi szervek, önkéntes és köteles polgári védelmi szervezetek honvédelmi felkészítésére. A büntetés-végrehajtás lejárt gázálarckészletének cseréjére húszmillió forintot szánnak. A HM 117 millió forintot használhat fel többek közt a 2015 évi gyakorlatok, konferenciák, kiadványok támogatására.
Reklám