Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke Dél-Koreába utazott, ahol két napon keresztül ellenőrzi a 2018-as pjongcsangi téli olimpia előkészületeit.
A NOB vezetője csütörtökön este találkozik a Koreai Köztársaság, Japán, valamint Kína sportminiszterével is, 2020-ban ugyanis Tokióban rendezik a nyári, 2022-ben pedig Pekingben a téli olimpiát. A pjongcsangi játékok szervezőbizottságának közlése szerint Thomas Bach ellátogat majd az összes tervezett versenyhelyszínre, és beszámolnak neki az olimpiai előkészületek részleteiről és jelenlegi állásáról.



