Piros Zsombor hősies küzdelemben kikapott az esélyesebb Philipp Kohlschreibertől a Németország–Magyarország párharc nyitányán a tenisz Davis Kupa frankfurti selejtezőjében.
A világranglistán 371. magyar játékos remekül kezdett a 339 hellyel előtte álló Kohlschreiber ellen, egy óra öt perc elteltével játszmaelőnybe került. A második szettben a német 5:5-nél elvette a magyar adogatását, az utolsó tizenkét labdamenetből tizenegyet megnyert, így 7:5-tel kiegyenlített. Az utolsó szettben Piros 2:1-nél ápolást kért, majd elvesztette a szerváját. A következő gémben újra felzárkózott (3:3), ám az ellenfél rákapcsolt, és 5:5-nél megint brékelt, aztán kiszerválta a meccset, amely két óra negyven percig tartott. A második találkozón a hazaiak sztárja, a tavaly ATP-világbajnok Alexander Zverev – aki harmadik az ATP-rangsorban – lépett pályára az egyéni világranglista-helyezéssel jelenleg nem rendelkező Nagy Péter ellen. Simán, 6:2, 6:2-re nyert.