Megtárgyalták a parlamentben a Nemzeti Eszközkezelő Programban részt vevő természetes személyek otthonteremtésének biztosításáról szóló törvényjavaslatot. Witzmann Mihály (Fidesz) arról beszélt, hogy 2002 után a szocialista kormány szüntette meg az államilag támogatott forinthiteleket, és engedte szabadjára a devizahitelezést.

Balogh László, az Ingatlan.com vezető gazdasági szakértője szerint több mint harmincezer lakás válhat újra piacképessé, és háztartások tízezrei indulhatnak tiszta lappal, ha az érintett lakóingatlanokat az egykori devizahitelesek kedvezményesen visszavásárolhatják.



