A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) teljesen felkészülten várja a riói ötkarikás játékok rajtját, és bízik benne, hogy a hátralevő rövid időben további sportolók csatlakozhatnak a csapathoz. Ötven nap van hátra az olimpiáig, az ebből az alkalomból tartott sajtótájékoztatón szó esett a zika vírusról és a dopping ellenőrzésekről is.

Téglásy György orvos, a válogatott kereteket ellátó szolgálat igazgatója a Zika-vírusról elmondta, hogy Rióban ugrásserűen felgyorsult a vegyszeres szúnyogirtás, legutóbbi látogatásukkor már csak elvétve tapasztaltak csípéseket. Siklós Erik, a MOB kommunikációs igazgatója ehhez hozzáfűzte, hogy a szervezők tájékoztatása szerint a vírust terjesztő szúnyogpopuláció 90 százalékkal csökkent az elmúlt időszakban a helyszínen.
A sajtótájékoztatón Császári Attila, az Adidas Budapest Kft. sportmarketing menedzsere egyedi készítésű, személyre szabott pólókat adott át öt olimpiai bajnoknak. A ruhadarabokon – melyeket Vörös Zsuzsanna öttusázó (2004, Athén), Szabó Bence vívó (1988, Szöul, 1992, Barcelona), valamint Szondy István (1952, Helsinki), Fábián László (1988, Szöul) és Martinek János (1988, Szöul) öttusázók vehettek át – a tulajdonosok ötkarikás bajnoki címének dátuma és a győzelem helyszíne látható.



