Otthonosabbá válik a zarándokközpont

A fejlesztés kiterjed Szentkút tájépítészeti rendezésére is

Belföld
  • 2018.03.01. - 04:02

A megnövekedett számú látogatók kiszolgálása érdekében fejlesztik a Mátraverebély-Szentkút Nemzeti Kegyhely Zarándokközpontot, s a beruházás keretében gondolnak a családosokra is.

Kormánytámogatással kezdődnek bővítési és korszerűsítési munkák a Magyarok Nagyasszonya Ferences Rendtartomány által fenntartott Mátraverebély-Szentkút Nemzeti Kegyhely Zarándokközpontban – közölte az intézmény. A zarándokközpont 2015-ben európai uniós fejlesztésnek köszönhetően tudott megújulni és modern lelkiségi központtá alakulni, a mostani projekt – amelynek támogatásáról a kormány tavaly december végén döntött – alapvető célja, hogy a zarándokközpont megnövekedett látogatószámának megfelelően javítsa a vendégfogadás és kiszolgálás feltételeit, és új célcsoportokat is elérő, a térségből jelenleg hiányzó turisztikai szolgáltatásokat kínáljon. A közlemény kiemeli: a kegyhely életében hagyományosan elsődleges jelentőséggel bírnak a búcsúk és zarándoklatok, amelyekre egy-egy alkalommal több ezer ember érkezik: nagybúcsúk alkalmával átlagosan háromezer-ötezer fő megy naponta, de kisbúcsúk alkalmával is legalább ezerötszáz látogatót fogadnak. „Ennyi ember ellátására és kiszolgálására a rendezvényi infrastruktúra továbbfejlesztése szükséges, amely lehetővé teszi minél több zarándok egyidejű minőségi ellátását” – emelték ki. A családok évével összhangban megjegyzik azt is, hogy a kegyhelyen 2015 óta jelentősen megnőtt a családdal érkezők száma, akik szeretnének nyugodt körülmények között megpihenni és töltekezni a hely szellemiségéből, ezért az ő igényeik kielégítésére családi apartmanpark és kemping, játszótér és sportpálya, valamint napelempark építését tervezik. A fejlesztés az üzemeltetők tervei szerint kiterjed majd Szentkút komplett tájépítészeti rendezésére, valamint a környezettudatos hulladékkezelés megoldására is. A beruházás tervezésére a kormány százhetvenmillió forintot biztosít.

Reklám