Jogerősen ötmillió forint kártalanítást kapott a rossz börtönkörülmények miatt ifj. H. Dezső, az olaszliszkai ügy elsőrendű vádlottja. Ezt az összeget az áldozat, Szögi Lajos családja kaphatja meg, akiket egyébként negyvenhatmillió forint kártérítés és ennek kamatai illetnének meg.
Több mint tizenkét évvel ezelőtt verték agyon Olaszliszkán Szögi Lajos tanárt kislányai szeme láttára – az ügyben nyolc embert ítéltek el, hármukat életfogytiglanra. A későbbiekben negyvenhatmillió forint kártérítés és annak kamatai megfizetésére kötelezték a büntetésüket töltő elkövetőket. Csakhogy nevükön ekkorra már nem volt értékesíthető vagyontárgy, így a megítélt kártérítés a mai napig nem teljesült. Most azonban ezt az ötmilliós összeget megkaphatja az áldozat családja. Lapunk tegnap kereste a Szögi család jogi képviselőjét, Helmeczy Lászlót és arról érdeklődtünk volna, megtörtént-e az átutalás. Bár nem tudtuk elérni, novemberben azt nyilatkozta lapunknak, minden azon múlik, hogy a végrehajtó lépni tud-e azelőtt, hogy az elítéltnek átutalnák a pénzt. Szerinte ugyanis ifj. H. Dezső biztosan nem ajánlja fel az összeget. Az ügyvéd korábban levelet írt a végrehajtónak, amiben kérvényezte, hogy az ötmillió forintot foglalják le és juttassák el az áldozat családjának, valamint nézzenek utána, a többi elítélt számára nem ítéltek-e meg hasonlóan magas összeget. Hozzátette, szerinte a törvény nem megfelelően kezeli a büntetőügyek károsultjait.



