Összeütközött két hajó a Fekete-tengeren

A legénységet kimentették

Krónika
  • 2017.04.27. - 14:35

Összeütközött csütörtökön egy orosz hadihajó és egy élő állatokat szállító hajó a Fekete-tenger török felségvizein, a Boszporusz északi végénél található Kumköy település közelében - jelentette az NTV török hírtelevízió.

A beszámoló szerint az orosz hajó elsüllyedt, de 78 főnyi legénységét a parti őrség kimentette. A másik, egyelőre tisztázatlan hovatartozású hajóban tartózkodó 17 ember szintén jól van.

Az ütközés feltehetően a sűrű köd miatt következett be.

Binali Yildirim török kormányfő az eset után felhívta orosz hivatali kollégáját, Dmitrij Medvegyevet és sajnálatát fejezte ki az incidens miatt.

Reklám