Veszélyes szintet ért el Kazincbarcikán és Sajószentpéteren a levegőben mért szálló por mennyisége, és egészségtelennek számít a légkör Salgótarjánban, Tökölön, Miskolcon, Debrecenben és Szegeden – közölte tegnap az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A szakemberek ugyanakkor hozzátették, hogy a szmoghelyzet várhatóan nem állandósul, mert a Magyarország jelentős részén a feltámadó, megélénkülő északnyugati szélnek köszönhetően fokozatosan kitisztul a légkör. A légszennyezettséget négy kategóriába sorolják hazánkban, az önkormányzatok a két felső, az egészségtelen és a veszélyes minősítés alapján rendelhetik el a szmogriadót.



