Összesen húszmilliárd forintot költöttek a magyarországi onkológiai ellátás fejlesztésére az elmúlt hétéves uniós ciklusban – közölte tegnap Zombor Gábor Győrben, a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház onkológiai centrumában lezárult beruházás átadásán.
Tamás László János, az intézmény főigazgatója kifejtette, hogy a két és fél éve átadott C épület mínusz egyedik szintjén évente ezer-ezerkétszáz daganatos beteget látnak el, ez a szám pedig a centrum működésével csak nőni fog. A beruházás során az elavult eszközöket lecserélték, így a daganatos betegségek kilencven százalékát tudják majd diagnosztizálni és kezelni.



