Örömünnep Vietnamban

Függetlensége visszanyerésére emlékezik a gyarmati sorból szabadult állam

Krónika
  • 2015.09.03. - 00:58

Látványos felvonulással emlékeztek meg tegnap Vietnamban az ország függetlenségének hetvenedik évfordulójáról (képünkön).

nam
(Fotó: Reuters/KHAM)

A francia gyarmati uralom alatt álló délkelet-ázsiai ország északi része 1945. szeptember 2-án kiáltotta ki függetlenségét, majd négy évvel később, 1949. március 8-án a déli országrész is függetlenné vált. Franciaország 1954. július 21-én írta alá a genfi Indokína-szerződést, amelyben elismerte Vietnam szuverenitását. Az ország 1976-ban egyesült újra, és vette fel a Vietnami Szocialista Köztársaság nevet. 

Reklám