Orbán Viktor levele Románia bajnokának

Sport
  • 2016.08.31. - 00:39

Levélben gratulált Orbán Viktor miniszterelnök Simona Pop szatmárnémeti vívónak, aki a román női párbajtőrcsapat tagjaként szerzett olimpiai aranyérmet Rióban.

 A levelet Békefi Annamária kolozsvári konzul adta át kedden a szatmárnémeti Csipler Sándor Vívócsarnokban. A rövid, angol nyelvű levében a miniszterelnök gratulált Simona Pop riói sikeréhez, jó egészséget és sok sikert kívánt jövőbeni céljaihoz. A szatmárnémeti vívó a magyarság körében is rendkívüli népszerűségre tett szert azzal, hogy a riói éremszerzése után az egyik közösségi portálon magyar és román nyelven köszönte meg szülőváro­sának az aranyérmet. Simona Pop a levél átvétele után magyarul elmondta: rendkívüli megtiszteltetésnek tekinti Orbán Viktor gratuláló levelét. Hozzátette: édesapja magyar volt, és a családban magyarul beszéltek, de iskolai és egyetemi tanulmányait románul végezte. Elmondta, hogy mivel évekkel ezelőtt a román hadsereg sportegyesületéhez, a bukaresti Steauához igazolt, eddig nem kérhette a magyar állampolgárságot, ám valószínű, hogy visszavonulása után kérelmezni fogja.

Reklám