A miniszterelnök Facebook-oldalán is megosztotta az ünnepségről készült videót. Az egymilliomodik határon túli magyar a gunarasi Lajkó Miklós lett.
Az ünnepségen és az eskütételen a miniszterelnök mellett Áder János köztársasági elnök és Kövér László, az Országgyűlés elnöke is részt vett. Lajkó Miklós és családja egy kis vajdasági faluban, Gunarason él, az eskütételről és a gratulációról készült felvételt Orbán Viktor „Egymillió – A jövőt magyarul írják” címmel tette közzé Facebook-oldalán.



