Az idén már három magyar versenyzőnek szurkolhatunk a hét végén a franciaországi Paul Ricardon kezdődő túraautó-világbajnokságon.
Annál inkább kell hoznia a pontokat Michelisz Norbertnek, aki az idén már a Honda gyári csapatának a tagja. A magyar versenyző – állítása szerint – a sok megtett tesztkilométer miatt felkészültebben várja a rajtot, mint korábban bármikor. „A téli holtszezonban hét napot, összesen 1600–1800 kilométert teszteltem, ami körülbelül négy–öt versenyhétvégényi mennyiség. Ez messze több, mint amire az eddigi pályafutásom során lehetőségem volt, és ennek tudatában mondom, hogy tökéletesen felkészültem a szezonra. Optimista vagyok, már csak amiatt is, hogy az új szabályok értelmében az idén nyolcvan kilós súlyelőnyben leszünk a címvédésre készülő Citroënekkel szemben. Tavaly még csak csupán húsz kiló volt az előnyük. Látva az aktuális erőviszonyokat, dobogós eredménnyel szeretném kezdeni a bajnokságot.”



