Január 1-jétől a BVSC negyvenkét éves vezetőedzője lesz a magyar férfiválogatott szövetségi kapitánya. Märcz Tamásra kétkörös szavazás után esett a választás a szövetség elnökségi ülésén.
„Nagyon nagy megtiszteltetés, hogy ilyen komoly tradíciókkal rendelkező országban, ilyen komoly elődök után engem kért fel az elnökség erre a feladatra. Ambiciózus vagyok, nagy várakozással tekintek a feladat elé, igyekszem a legjobb tudásomnak megfelelően ellátni majd a munkámat. Január első hetében szeretnék keretedzést tartani, meglátjuk, ez hogyan illeszkedik a klubok naptárába, de biztosan találunk megfelelő időpontot. Jó a kapcsolatom az összes ob I.-es edzővel, azokkal is, akik a válogatottakat adó kluboknál dolgoznak” – mondta az új kapitány, akinek első nagy tornája új pozíciójában a jövő évi budapesti vizes-világbajnokság lesz. „Mindig sikert várok, ahogy a közvélemény és a szakma is. Átrendeződött a vízilabda erősorrendje, kiegyensúlyozottabb a mezőny, mint például tizenhat éve, amikor a válogatottal olimpiát nyertem, de ettől függetlenül a célok nem változnak a jövőben sem. Mindenki ellen meg kell találni az ellenszert, a legerősebb riválissal szemben is.”



