Olaszország "előrelépést" vár a migrációs politikában a szeptember 19-20-án Salzburgban tartandó informális EU-csúcstalálkozótól - hangúslyozta hétfőn Giuseppe Conte olasz miniszterelnök.
Conte a nap folyamán Rómában Donald Tuskkal, az Európai Tanács elnökéve folytatott megbeszéléseket. A találkozó után közzétett állásfoglalásában úgy fogalmazott, hogy a "bonyolult nyarat" követően az EU-nak kézbe kell vennie a dolgokat, s végre kell hajtania azokat a határozatokat, amelyeket a júniusi végi EU-csúcsértekezleten elfogadtak.
Conte hangsúlyozta: fontos, hogy kialakítsák a migránsok érkezését, elosztását és hazaszállítását szabályzó stabil és hatékony rendszert, mivel ez a mechanizmus szerinte "hitelessé, biztonságossá és szolidárissá" tenné Európát.
A közlemény szerint a hétfői megbeszélésen a két politikus a jövő héten esedékes informális salzburgi csúcstalálkozó előkészületeiről egyeztetett.



