Október végéig fizethetünk a régi ezresekkel

Novembertől már csak az idén tavasszal bevezetett új bankjegyeket fogadják el a boltokban

Gazdaság
  • 2018.09.04. - 11:20

Október 31-ig lehet a 2017 előtt kibocsátott ezer forintosokkal fizetni, a bankjegyeket ezt követően a bank- és postafiókok három évig, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) lakossági pénztára 2038. október 31-ig díjmentesen váltja át azonos címletű törvényes fizetőeszközre. 

A jegybank keddi közleménye szerint november 1-től csak a márciusban megjelent, új ezer forintosokkal lehet fizetni. A bankjegyek több mint háromnegyedét augusztus végéig már lecserélték.

A változásokról az MNB-honlap bankjegy és érme oldala részletesen tájékoztatja az érdeklődőket.

Reklám