Elemző cikket tett közzé a The Washington Free Beacon című, amerikai konzervatív lap arról, hogyan ábrázolja a média Donald Trump jelenlegi elnököt és elődjét, Barack Obamát.
A – szintén konzervatív – Media Research Center vizsgálata kimutatta: Trump elnökségének első száz napja során az olyan nagy, fősodratú televíziók esti híranyagaiban, mint az ABC, CBS és NBC, 89 százalékban túlnyomórészt negatív színben tüntették fel az elnököt; s ugyanezt támasztotta alá Harvard Kennedy School’s Shorenstein Center által végzett kutatás is, amely arra is rámutat, hogy az elmúlt négy elnök közül kizárólag Obamát tüntette fel eddig pozitív színben első száz napja során a sajtó.
Trump viszonya a médiával elnökjelöltként való 2016-os felbukkanása óta viharosnak mondható. Elnökké választása idején sokak szerint gyakorlatilag kihasználta és átverte a médiát erős, tematizációs szándékú üzeneteivel, amelyek az iskolázatlanabb emberek számára közérthető nyelvűre egyszerűsíti a komplex politikai kérdéseket is. A mai napig előszeretettel használja erre a Twittert, és nyilatkozataiban is általában igyekezett megdöbbentő lenni. A mainstream médiától viszont kifejezetten ódzkodik, rendszeresen bírálja élesen a szeriőz sajtót a The New York Timestól az ABC-ig – emlékezetes, megosztotta azt a rövid videót, amelyen a „hamis híreket közlő” CNN-t jelképező embert ő maga viszi földre, és üti, de rendszeresen minősít őt kérdező riportereket, újságírókat is. Mindezért folyamatosan az a bírálat éri, hogy korlátozza a sajtószabadságot, és orosz típusú médiacenzúrát akar bevezetni.



