Öt röplabdás Finnországban kénytelen tölteni élete következő éveit. A kubai válogatott nyolc tagját július elején, a röplabda-világliga alatt vették őrizetbe a rendőrök, miután a sportolók csoportosan megerőszakoltak egy nőt a csapat tamperei szállásán.
Két játékost elengedtek. Négy sportoló öt, míg ötödik társuk három és fél év börtönt kapott. A rendőrség által őrizetbe vett hatodik társukat a pirkanmaai körzeti bíróság felmentette. A bíróság összesen 24 ezer eurós kártérítésre kötelezte az öt sportolót.