Magyarországon nagyjából egymillióan szenvednek az asztma tüneteitől, a Magyar Tüdőgyógyász Társaság szerint azonban csupán negyven százalékuk használja gyógyszereit. A május első keddjén ünnepelt asztma világnap alkalmából kiemelték: a kezelést bármikor el lehet kezdeni.
A Magyar Tüdőgyógyász Társaság arra is felhívta a figyelmet, sok esetben az asztma kisgyermekkorban kezdődik, gyakori oka az iskolai hiányzásoknak és a szövődményes légúti betegségeknek. Serdülőkorban sokszor előfordul, hogy az inhalációs gyógyszerek rendszeres, mindennapi használatával a tünetek enyhülnek, megszűnnek, azonban fiatal felnőttkorban ismét visszatérnek, vagyis tévhit, hogy az asztmát ki lehet nőni. A megfelelően kezelt asztma mellett viszont akár versenyszerűen lehet sportolni, hiszen a helyes terápia alkalmazásával nyitott marad a légúti rendszer.



