Nem kap búcsúztatást a sorozatgyilkos

Ian Brady öt gyereket gyilkolt meg a hatvanas években, ceremónia nélkül temetik

Külföld
  • 2017.10.14. - 09:57

Nagy-Britannia egyik legkegyetlenebb sorozatgyilkosa azt kívánta, hogy Berlioz Fantasztikus szimfóniájának ötödik tételét, a Boszorkányszombatot játsszák le a temetésén, a bíróság elutasította a kérését.

Ian Brady és társa, Myra Hindley 1962 és 1965 között legalább öt gyermeket kínzott halálra Manchester környékén, négyüket pedig szexuálisan is bántalmazták. A gyilkosokat eredetileg csak három gyilkossággal gyanúsították, Brady azonban – már a börtönben – évekkel később még két esetett vallott be. A pár hang- és fényképfelvételeket készített a gyilkosságokról, ezek szolgáltatták a döntő bizonyítékot az ügy elején. Mindkettejüket életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték, Bradyt 1985-ben pszichopataként diagnosztizálták, élete végéig semmiféle megbánást nem tanúsított, Myra Hindley azoban a későbbiekben azt nyilatkozta ügyvédjének, hogy akasztást érdemelt volna, és hogy nélküle Brady sem hajthatta volna végre a gyilkosságokat. Hindley 2002-ben halt meg, Brady ezután megpróbálta halálra éheztetni magát, de kényszergyógykezelésnek vetették alá és mesterségesen táplálták. 2017 szeptemberében halt meg, kívánsága szerint Berlioz Boszorkányszombatját kellett volna lejátszani a temetésén, a furcsa zajokból, kiáltásokból álló, sátánista orgiát megjelenítő darab lejátszását azonban az áldozatok hozzátartozóira való tekintettel a bíróság nem engedélyezte. Nagy-Britannia egyik legkegyetlenebb sorozatgyilkosát minden ceremónia nélkül fogják eltemetni.

Reklám