Nem éri el azt a szintet a szennyezett tojások darabszáma és volumene, hogy az árban változást okozzon, a piaci folyamatokat azonban befolyásolhatja – mondta Nagy Attila, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Élelmiszer és Takarmánybiztonsági Igazgatóságának igazgatóhelyettese az M1-en tegnap.
Rámutatott, hogy a szennyezett tojásmennyiség önmagában nagy ugyan, az európai termeléshez képest azonban kis mértékűnek számít. A magyar tojásszektor ugyanakkor profitálhat a botrányból. Hangsúlyozta, a hamisított tételek nem kerülhettek hazánkba, és nem szennyezhették a magyar tojást, mert az országba érkező szállítmányokat ellenőrizték. A botrány kezdete óta a Nébih azt javasolja, hogy a vásárlók magyar tojást fogyasszanak, a mostani ismeretek szerint azok biztonságosak. A holland tojásügy előzménye, hogy múlt hét péntekig tizenöt uniós és két EU-n kívüli ország jelezte, hogy rovarirtószerrel szennyezett tojásokat találtak.



