Nincs szó az uniós források felfüggesztéséről – közölte a Miniszterelnökség. A tárca azokat a sajtóhíreket cáfolta, amelyek szerint az Európai Bizottság egy jelentés alapján leállíthatja a kifizetéseket.
Arról ír a Portfolio.hu, hogy az Európai Bizottság szakértői most állítanak össze egy jelentést Magyarország 2014-2020-as uniós támogatási rendszerének irányítási és kontrollmechanizmusairól, és ebben jelenítik meg a bizottság aggályait a magyar megoldásokkal kapcsolatban. A jelentés egy többfokozatú skálán osztályozza majd hazánkat, a lap szerint pedig ha a hármas fokozatba sorolják a rendszerünket, akkor a bizottsági szabályok alapján automatikusan felfüggesztik az összes strukturális és kohéziós támogatás kifizetését hazánknak.
A Miniszterelnökség közleményében kifejtette, hogy a lap több téves információt jelenít meg. A tárca szerint a készülő jelentés nem a hazai fejlesztéspolitikai rendszer átvilágítására szolgál, hanem csak a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programra vonatkozó, előre jelzett audit, amelyben csak ez utóbbi programot vizsgálják. A lap feltételezi, hogy Magyarországot a harmadik fokozatba helyezik, amely súlyos hiányosságokat jelez. A Miniszterelnökség jelezte: Magyarország általában kettest szokott kapni, amely azt jelenti, hogy a rendszer működik, csupán kisebb javításokra van szükség. A számok alapján úgy látjuk, ez most sem lesz másképp, és Magyarország nem ront eddigi besorolásán, ismét a kettes kategóriába kerül – közölte a tárca. A Miniszterelnökség közleményében visszautasítja azt a vádat is, hogy a hazai pályázati rendszer ne lenne független.



