Folyamatosan megújult, ennek köszönhetően irányítója maradt a magyar vidék erősítésének a földművelésügyi igazgatóság, amely huszonöt éve alakult – jelentette ki tegnap Zsigó Róbert, a Földművelésügyi Minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára.
Idővel halaszthatatlanná vált az agrárgazdaság piacgazdasági követelményekhez illeszkedő új működési rendszerének kialakítása. Ezt a megyei szintű összefogó, koordináló, területi információt nyújtó feladatot a huszonöt évvel ezelőtt létrehozott tizenkilenc megyei földművelésügyi hivatal kapta. A feladatok közé tartoztak a kezdetektől a növénytermesztési és állattenyésztési szakigazgatási feladatok, a szőlő- és gyümölcstelepítés teendői, halászati, vadászati szakigazgatási feladatok, beleértve a trófeabírálatot is, valamint a talajvédelmi és a termésbecsléssel kapcsolatos tennivalók. A felsorolt tevékenységeket az alapítás óta – jelenleg a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal szakmai felügyelete mellett – végzi a hivatal.



