Az összmagyarság nyomásgyakorlásának köszönhetően már fél-úton van a román hatóságok által kivéreztetett marosvásárhelyi magyar líceum újraalapítása – reagáltak helyi iskolavédő civilek arra, hogy a bukaresti szenátus elfogadta az oktatási törvény számukra kedvező módosítását, s további kitartást kértek támogatóiktól.
Szép Mikulás-napi ajándék, bár még csak félúton járunk; de ha minden igaz, szentestére talán már végre fedél alá kerülhet az iskolánk – mondta lapunknak óvatos optimizmussal a Civilek a Katolikus Iskoláért csoport szóvivője. Csíky Csengele kiemelte: immár törvényes alapja van az iskola újraalapításának, amelyet az eredeti alapításakor elkövetett adminisztrációs hibák alapján kezdtek ki a hatóságok, a líceumot pedig már az egész, küzdelemben edződött vásárhelyi közösség a magáénak érezheti. Hozzátette: Budapest és az erdélyi magyarság kiállása együttesen szorította rá Bukarestet a kedvező döntésre, és arra kérte minden támogatójukat, „amíg meg nem szárad a pecsét” a törvény papírján, ne hagyják abba a nyomásgyakorlást.



